niedziela, 12 maja 2013Ciężko uwierzyć, że istnieje na świecie dziewczynka, która choć przez chwilę nie marzyła o byciu księżniczką. Niestety, prawdziwych królewiczów jest mniej niż igieł w stogu siana. Ale od czego są marzenia?! Od spełniania, przynajmniej połowicznie.
Otóż na świecie istnieje najbardziej luksusowy hotel, jaki można sobie wymarzyć. Składa się na niego jeden apartament, który mieści się w zamku Kopciuszka.
Noc w nim nie ma ceny. Możliwość jej spędzenia mieli jedynie szczęśliwcy, którzy to wygrali. Obecnie służy on celebrytom (np. córce Toma Cruise’a), ale zawsze istnieje możliwość wznowienia konkursu.

Początkowo był przeznaczony dla Walta Disneya i jego rodziny, kiedy przybywali na Florydę. Gdy jednak założyciel imperium zmarł, zaniechano dalszej budowy. Od tamtego czasu musiało minąć prawie 30 lat.

Jak widzicie, apartament jest wyjęty z bajkowej scenerii w stylu francuskim. Nie obyło się bez domieszki kiczu, ale to ilość kontrolowana i dodająca specyficznego uroku.
 Znajduje się tam salon, niewielka sypialnia z łożami królewskimi, łazienką oraz winda, od której korytarz prowadzi do wystawy insygniów władzy oraz mozaikę przedstawiającą dyniową karocę ułożona z włoskich płytek. Ilość szczegółów takich jak zegary, obrazy, drewniane meble jest nie do opisania.
Pozostaje więc podziwiać. :)  3 komentarzy: