poniedziałek, 30 lipca 2012Domowa biblioteczka to marzenie każdego mola książkowego. Im większa tym lepsza. Piękne drewniane regały, nie zaszkodzi nawet drabinka na kółkach – wszak można poczuć się jak Bella z „Pięknej i Bestii”. Jednak duże ilości posiadanych woluminów niosą za sobą ryzyko pożyczenia i zapomnienia. O tym jak ciężko odzyskać swoją własność przekonał się chyba już każdy. W przypadku książek istnieje na to sposób. Ex libris. Niewielki przedmiot o wielkiej wartości. To właśnie on będzie do wygrania w tym konkursie. J


Zasady

  1. Konkurs trwa od poniedziałku (30.07.2012) do niedzieli (12.08.2012)
  2. Zgłoszenia należy przesyłać na adres miss_jacobs@o2.pl. W temacie należy napisać: Konkurs graficzny. 
  3. Głównym warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie pracy graficznej. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zaprojektowania własnego znaku, który w razie Jego wygranej zostanie wykonany w formie pieczątki i przesłany pod podany adres.
  4. Prace muszą być czarno-białe. Mogą być to zeskanowane rysunki lub prace wykonane na komputerze. Średnica pieczątki wynosi 3 lub 4 cm (do wyboru), dlatego warto pamiętać, by nie przesadzić z nadmierną ilością szczegółów.
  5. Dopuszcza się możliwość zawarcia w pracy poszczególnych elementów ściągniętych z Internetu, lecz pomysł i wykonanie całkowite muszą należeć do uczestnika konkursu.
  6. Pieczątka zostanie wykonana na drewnianym kołku, dołączone zostanie również pudełko z gąbką na tusz.
  7. Nagroda może zostać przesłana jedynie pod adres znajdujący się na terenie Polski.
  8. Pula nagród w konkursie wynosi trzy sztuki. Zwycięzców wybiera właścicielka bloga i jej decyzja jest niepodważalna.
  9. Posiadaczy blogów prosi się o umieszczenie informacji o konkursie na swoich stronach.


Fundatorem nagrody jest Pani Monika Świtakowska-Tebeau
Właścicielka zakładu stemplarskiego.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYNIKI

Na początku chciałabym podziękować wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój czas na zaprojektowanie wzoru i zgłoszenie się do konkursu. Każdy wzór odzwierciedla jego właściciela. Gust to kwestia względna, więc oczywiście jedne podobały mi się bardziej od innych. Jednak głównymi kryteriami były: przejrzystość, inwencja i możliwość przeniesienia wzoru na gumę. Ostatni aspekt okazał się decydujący. Wiele wzorów w oryginalnej wielkości wyglądało dobrze, ale po pomniejszeniu stawały się zupełnie nieczytelne – a przecież nie o to chodziło.
Teraz przejdźmy do najważniejszego. Poznajcie moje typy (kolejność zupełnie przypadkowa):


 Joanna

Magda

Laureatkom gratuluję i proszę o przesłanie adresów do wysyłki. Stemple są już wykonane, więc jeśli dzisiaj podacie swoje adresy, to całkiem możliwe, że już jutro odjedzie z nimi kurier. 

Pozostałe osoby, które brały udział w konkursie, mają możliwość zamówienia ex librisu w cenie 55zł, w cenę wliczony jest koszt przesyłki kurierskiej oraz poduszka na tusz. Zaznaczam przy tym, że normalnie cena samej pieczątki wynosi 30-50zł. 

8 komentarzy: