poniedziałek, 16 maja 2011


      Ale Kino!,  Nove Kino Praha oraz Oficynka zapraszają na pokaz filmu z serii Detektyw Murdoch, a po nim na dyskusję panelową o twórczości Maureen Jennings, w której udział wezmą Mariusz Czubaj, Anna Sawicka-Chrapkowicz oraz Justyna Szachowicz-Sempruch
19 maja, godzina 20.30, Nove Kino Praha, ul. Jagiellońska 26, Warszawa.
Wstęp wolny!

Detektyw Murdoch to seria siedmiu książek o kanadyjskim detektywie, ukazujących wiernie realia Toronto z końca XIX wieku. Powieści stały się podstawą serialu emitowanego w Polsce przez Ale Kino! Obdarzony dużą wiedzą i intuicją detektyw Murdoch jest niezwykle oddany swej pracy i wykorzystuje w niej najnowsze zdobycze kryminalistyki. Ten nieśmiały, samotny i doświadczony przez los miłośnik jazdy na rowerze musi się wykazywać stanowczością i odwagą, kiedy śledztwa prowadzą go w najmroczniejsze zakamarki ludzkich dusz, skrytych pod pozorem konwenansów. Pasjonująca lektura dla każdego miłośnika kryminałów!

Maureen Jennings – pisarka, psycholożka i terapeutka. Urodziła się w Birmingham, ale od dłuższego czasu mieszka i pracuje w Kanadzie. Od 1997 roku publikuje powieści o detektywie Murdochu, które zyskały międzynarodową sławę, są tłumaczone na wiele języków i ekranizowane. Opublikowała również kryminalną serię o Christine Morris oraz wiele innych książek, w tym również niebeletrystycznych. Jej pasją jest oprowadzanie miłośników Murdocha po Toronto w strojach z epoki.


Tutaj znajdziecie moją opinię na temat pierwszej książki z serii: (klik)

1 komentarzy:

http://pisanyinaczej.blogspot.com/ pisze...

Żałuję gdyż do Warszawy mam stosunkowo daleko...:-(