środa, 15 sierpnia 2012Mówiłam Wam, że Hiszpania jest niezwykła? Oto kolejny dowód. Playa de Gulpiyuri, położona w Llanes (region Asturii). 
 Skały, krystaliczna i słona woda, nagrzany od słońca piasek i łąka wokół. Co ważniejsze, nie jest to spowodowane wytworem prac człowieka. Czysta natura. Plaża połączona jest 100 metrowymi tunelami z Zatoką Biskajską.


Igloo Village of Hotel Kakslauttanen - usytuowane niedaleko parku narodowego Urho Kekkonen w Finlandii.
 Domki posiadają wygodne łóżka oraz toaletę. Cudowne widoki możliwe są nie tylko dzięki położeniu geograficznemu ale też dzięki termicznym szybom, które nie zaparowują przy temperaturze -30 stopni.
 Resort oferuje również możliwość wynajęcia tradycynego igloo. Jednak jeśli ktoś decyduje się dobrowolnie pojechać do kraju z tak niskimi temperaturami to tylko dla widoków. :-)Co to jest? Wgłębienie po upadku wielkiego meteorytu? Nie. To kopalnia diamentów w Kanadzie - Diavik Mine.
 Jest tak wielka, że posiada nawet własne l otnisko obsługujące boengi 737.
 Kopalnia rocznie produkuje 8 milionów karatów (1,6000kg).
 Znajduje się 300km na wschód od Yellowknife.Pulpit Rock, Norwegia
Tu można poczuć się jak władca świata. Niesamowity widok. Dodatkowo to świetne miejsce dla poszukiwaczy adrenaliny, jak widać niektórzy skaczą tu ze spadochronem. Klif ma wysokość 604 metrów, zaś płaska powierzchnia ma wymiary 25x25m.1 komentarzy: