niedziela, 19 czerwca 2011
    „Swimming” to moim zdaniem jeden z najpiękniejszych utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych do filmów, dociera do samej duszy. Kompozytorem jest Abel Korzeniowski, jeden z niewielu Polaków, którzy robią prawdziwą karierę zagranicą. Utwór powstał na potrzeby adaptacji powieści Christophera Isherwooda „Samotny mężczyzna” (tyt. Oryginalny: A Single Man) w reżyserii Toma Forda. Ci, którzy mnie znają zapewne wiedzą kim jest, reszcie postaram się po krótce powiedzieć.
    Kiedy pada hasło „Tom Ford” w mojej głowie od razu pojawia się wyrażenie „człowiek renesansu”. Każdy wywiad z Nim czytam mając wypieki na twarzy. Zasłynął jako czołowy amerykański projektant, współpracował z takimi firmami jak Gucci czy Yves Saint Laurent, w roku 2010 współredagował jeden numer francuskiego Vogue’a. Jego projekty są takie jak On sam.. Piękne, klasyczne, ponadczasowe, luksusowe. 
    Film jest odzwierciedleniem wszystkiego, co napisałam wyżej. Dopracowany w każdym celu, zachwycająca scenografia, ujęcia świetlne, mistrzowska gra Colina Firtha (dostał za nią nominację do Oskara). Obejrzałam go (jak na razie tylko) 15 raz i za każdym razem odkrywałam coś zupełnie nowego, za każdym razem chwytał mnie za serce i zawsze płakałam. Jeśli więc będziecie mieli chwilę czasu, a na pewno będziecie mieli to polecam ogromnie zarówno film jak i płytę ze ścieżką dźwiękową.
 Niech to będzie Wasze „must have”.
  
Miłego i spokojnego wieczoru. :-)
 

6 komentarzy: