niedziela, 27 lutego 2011

      W trakcie pobytu w Polsce autorka spotka się z czytelnikami 3 marca o godz. 18.00 w Empiku przy ul. Nowy Świat 15/17 w Warszawie. Spotkanie z pisarką poprowadzi Anna Laszuk.

Wszystkich, którzy nie będą mogli przyjechać do Warszawy, zapraszamy dzień wcześniej do Wirtualnej Polski na wideoczat z Carol Drinkwater - 2 marca. początek o godz. 14.00.
Zapraszamy również do oglądania programu Kawa czy herbata? w TVP1 w czwartek 3 marca - Carol Drinkwater będzie gościem tuż po godzinie 7.00.

Carol Drinkwater – irlandzka aktorka, najbardziej znana z roli Helen Herriot w serialu BBC Wszystkie zwierzęta duże i małe, do jej szczególnych osiągnięć należy zaliczyć współpracę Laurencem Olivierem w National Theatre, ze Stanleyem Kubrickiem w Mechanicznej pomarańczy oraz z Maxem Von Sydowem w filmie Ojciec, za który otrzymała nagrodę Critics Circle Award dla najlepszej aktorki filmowej. Autorka książek dla dzieci i dorosłych. „Oliwna seria” utrzymywała się przez kilka tygodni na liście bestsellerów The Sunday Times, a I i II część cyklu sprzedała się w samej Wielkiej Brytanii w ilości 250 tys. egzemplarzy. Zresztą nie tylko czytelnicy docenili wartość książek Drinkwater – UNESCO zaprosiło aktorkę do zespołu ekspertów, którzy pracują nad stworzeniem Szlaku Oliwnego Dziedzictwa w basenie Morza Śródziemnego.
źródło: www.wydawnictwoliterackie.pl

P.S. Wszystkich zaciekawionych prozą pani Drinkwater zapraszam do przeczytania mojej recenzji oraz fragmentu książki ‘Oliwkowa farma”.

0 komentarzy: