sobota, 30 stycznia 2010

  
Jak widać w poprzedniej notce można kupować książki w prezencie. W tej notce dowiecie się jak można dedykować własnoręcznie napisane książki ukochanym osobom. I tak oto Tomasz Raczek dedykuje świetną książkę „Karuzela z herosami” swojemu partnerowi Marcinowi.
Moja recenzja też jest wyjątkowa, bowiem nie przeczytałam jej do końca i też nie zamierzam tego robić zbytnio szybko. Nigdzie mi się nie śpieszy, jej też nie, gdy tak ładnie leży na biurku. Jest ona zbiorem wywiadów i notek biograficznych współczesnych herosów ( tych mniej i bardziej znanych) subiektywnie wybranych przez autora. W idealny moim zdaniem sposób dostosowuje swój styl do rozmówców oraz tych „zwyczajnie” opisanych postaci. Pozwala nam je odkryć z trochę innej, ludzkiej strony szczególnie, gdy rozmowy prowadzone są w ważnych momentach życia jak i o ważnych momentach. Ponieważ tematyka książki są herosi nieodłączne są ich czyny, z których są mniej lub bardziej dumni. W przeprowadzonych wywiadach widać profesjonalne przygotowanie Tomasza Raczka oraz szeroką wiedzę połączoną z elokwencją, co zapewne nikogo nie dziwi, jeśli wie, czym oprócz pisarstwa się zajmuje. Jako kobieta pewnie niektóre pytania zadałabym inaczej, czasem poszłabym w inną stronę, ale to akurat zupełnie nieważne. Dzięki Tomkowi dowiedziałam się o wielu postaciach, o których wcześniej nie miałam pojęcia, o jeszcze innych zmieniłam zdanie i ujrzałam w nich prawdziwych herosów, co niewątpliwie jest związane z poszerzeniem mojej dotychczas zdawkowej wiedzy. Lektura pozostawia czytelnika w miłym stanie ciekawości i pobudza do dalszego przyjrzenia się wymienionym postaciom.
Potrzebujecie większej zachęty? Polecam tą rozmowę prawdziwego Herosa z innymi równie prawdziwymi Herosami. 
Ja na pewno w najbliższym czasie postaram się by na moim biurku znalazła się „ Karuzela z Madonnami”, a tym czasem jeszcze trochę będę się delektować Herosami.

2 komentarzy: