środa, 22 lutego 2012

Zima powoli odchodzi w niepamięć, lody topnieją. To znak, że warto przeprowadzić konkurs. :-) 
Do wygrania będzie audiobook, a sama zabawa przebiegnie dwuetapowo.

I ETAP
Trwa od dzisiaj (22.02) do niedzieli (26.02). Waszym zadaniem będzie zagłosowanie w ankiecie obok i wybranie najciekawszej pozycji. Tytuł, który zdobędzie największą liczbę głosów, będzie nagrodą. 
Swój głos możecie oddać na:

1) "Zakazane wrota" Tiziano Terazani
Chiny – kraj pełen niespodzianek, niezbadany, tajemniczy – były pasją Terzaniego. W 1980 roku pisarz razem z rodziną zamieszkał w Pekinie. Przez ponad cztery lata próbował żyć jak przeciętny Chińczyk: stał się Dengiem Tiannuo, posłał dzieci do lokalnej szkoły, hodował świerszcze i jeździł na rowerze. Dotarł do miejsc, do których turyści nie mieli wstępu. Rozmawiał z ludźmi, z którymi jako zagraniczny dziennikarz nie powinien był rozmawiać. Zobaczył kraj zwykłych ludzi, rozdarty między bogactwem tradycji a biedą wynikającą z dyktatury, ogłuszony kakofonią propagandy, obarczony balastem maoizmu. Terzani nie unikał tematów drażliwych i trudnych, takich jak okupacja Tybetu czy kontrola urodzin. Także za to został poddany reedukacji i wydalony z kraju. Zdążył jednak poznać Chiny skrzętnie ukrywane przed okiem Zachodu. Udało mu się przekroczyć zakazane wrota.
W lutym świętujemy premierę audiobooka „Zakazanych wrót” Tiziano Terzaniego.

2) "Tylko dla dziewcząt" - Magdalena Samozwaniec
O striptizie, małżeństwie, diablicach i mężu elektronowym. O tym, że nie każdy przybysz z Zachodu jest fajniejszy od polskich chłopców, oraz o tym, jak być piękną w swojej skórze. Niemało tu również trafnych obserwacji na temat konfliktów międzypokoleniowych czy damsko-damskich.
Zabawne i lekkie historie mówią jednak przede wszystkim o cichej wojnie, jaka od wieków toczy się między płciami, wojnie, z której kobieta świadoma swojej wartości wychodzi obronną ręką.
Na każdą młodą dziewczynę czyhają pułapki, dlatego Magdalena Samozwaniec podpowiada, jak się przed nimi ustrzec. Przekonuje, że być kobietą brzmi dumnie, choć nie zawsze jest to prosta sprawa.

3) "Piramida" - Henninga Mankella
Budując fabuły wokół tajemniczych morderstw, które wydarzyły się w ciągu dwu dekad poprzedzających czas akcji Mordercy bez twarzy, Mankell przedstawia nam przeszłość swojego bohatera. Poznajemy Wallandera jako początkującego policjanta w Malmö, a kolejne opowiadania rzucają światło na relacje Kurta z żoną Moną, ekscentrycznym ojcem oraz córką Lindą. Dowiadujemy się też, jak stał się zgorzkniałym, ale i odnoszącym sukcesy komisarzem w wydziale zabójstw. Tłem pięciu historii jest świetnie zobrazowane szwedzkie państwo opiekuńcze, społeczeństwo z mnóstwem paradoksów i powszechnym poczuciem wyobcowania.


II ETAP
Trwa od poniedziałku (27.02) do niedzieli (4.03).
Warunkiem przystąpienia do tego etapu jest polubienie obu profili – mojego i Biblioteki Akustycznej – na Facebook’u oraz odpowiedź na pytanie.
Pytanie poznacie dopiero w poniedziałek, ponieważ będzie związane z wybraną przez Was nagrodą.

Powodzenia! :-) 

1 komentarzy: